В горлі комом: українці назвали головну проблему, і це не АТО

20

Найбільше жителі України хвилюються з приводу активного зростання цін на комунальні послуги. Варто відзначити, що дані проблеми актуальні практично для всіх вікових груп.

Про це свідчать результати соціальних опитувань.

Так, військові дії на Донбасі займають всього 4-5 місце серед списку турбот українців. Цікаво, що опитані у віці 18-35 років віднесли до топ-3 проблем безробіття, у віці 36-50 – корупцію в державних органах, а понад 51 рік – систему охорони здоров’я.

Якщо дивитися по регіонах, то ситуація така ж: абсолютно по всій території України людей найбільше хвилюють ціни і тарифи на комуналку. Причому на сході війна на Донбасі стоїть аж на п’ятому місці. Найважливішими проблемами жителі цього регіону вважають систему охорони здоров’я та безробіття.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні і далі підвищується розмір середніх зарплат і пенсій. У той же час, варто відзначити, ціни сповільнили свої темпи.

“У 2017 році заробітна плата зросла на 37 відсотків порівняно з 2016-м. Зараз середня зарплата становить 8480 гривень”, – заявив міністр соцполітики Андрій Рева.

Так, зросли не тільки номінальні, але й реальні зарплати.

“Статистика говорить, що, за винятком індексу інфляції, реальні доходи населення зросли на 19,1 відсотка. Це не так багато, як нам би хотілося. Проте це вперше за три роки. Якщо тенденція збережеться ще кілька років поспіль, люди почнуть відчувати, що ситуація змінюється. За перші п’ять місяців 2018-го номінальна зарплата зросла на 31 відсоток, реальна – майже на 11”, – підкреслив Рева.

Джерело

МАГАЗИН