РФ влаштувала Україні хитру пастку в Азовському морі: опубліковані тривожні дані

24

За минулий місяць кораблі берегової охорони прикордонної служби ФСБ Росії 49 разів затримували кораблі в Азовському морі

Про це повідомляє керівник проекту «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко в Facebook, посилаючись на дані моніторингової групи.

За наявною інформацією, російські прикордонники з 17 травня по 16 червня, 49 разів затримували в Азовському морі кораблі, що прямують в порти Бердянська і Маріуполя.

Затримували 35 судів, причому деякі з 2-3 рази. Велика частина інцидентів відбувалася на південь-південний схід від Бердянської коси. Як стало відомо, берегова охорона прикордонної служби ФСБ  зупиняла торгові судна, які йшли в порти Маріуполя і Бердянська.

Також Клименко зазначив, що офіційної реакції української влади на затримання суден поки немає.

У той же час, з’явилися деякі зауваження та коментарі з приводу ситуації.

«Президент України значну увагу присвятив ситуації в окупованому Криму, зокрема, в контексті будівництва Росією моста і блокування частини Азовського моря для українських судів …

Глава держави підкреслив, що такі дії РФ потребують адекватної реакції і підкреслив важливість продовження і посилення кримського пакету санкцій проти РФ », – повідомили в прес-службі Петра Порошенка за результатами зустрічі з делегацією комітету ЄС з питань політики і безпеки.

Крім того, нещодавно згадка про затримання суден і нарощуванні військово-морської присутності РФ в Азовському морі зробив у виступі на експертному форумі секретар РНБО Олександр Турчинов.

 

Джерело

МАГАЗИН