Порошенко заявив, що Україна втратила останню сферу впливу на Донбас

Транспортна блокада привела до втрати останнього впливу Києва на окуповану територію Донбасу.
Про це президент Петро Порошенко заявив в ході засідання Ради регіональної безпеки в Києві, пише MediaNEWS .

“В результаті блокади Україна втратила останню сферу впливу на цю територію. Одночасно завдано удару по вітчизняній енергетиці, металургії, по бюджету “, – зазначив президент.

За його словами, рішення Ради національної безпеки і оборони припинити транспортне сполучення з непідконтрольною територією було вимушеним. Воно призупинило “той хаос, в який” блокадники “намагалися занурити всю країну”.

“Борючись за повернення території, ми могли і навіть повинні були здійснювати товарний обмін з українськими заводами – тими, які змогли залишитися в правовому полі України. Вони платили податки українській державі, вони були зареєстровані в українських органах реєстрації, виплачували зарплату в гривнях через банківські рахунки, що виключало будь-яку можливість надходження коштів до сепаратистських угрупувань “, – сказав він.

При цьому, за словами глави держави, учасники блокадного руху в Донбасі створили всі передумови “для того, щоб підприємства були захоплені, конфісковані та пограбовані”.

Порошенко зазначив, що тепер Україна не має права приймати продукцію від захоплених окупантами підприємств.

“Обмежений обмін товарами може відновитися, як тільки Росія і її маріонетки повернуть українським власникам і українській державі вкрадені заводи. Внаслідок блокади Україна втратила останню сферу впливу на ці території. Для тих, хто хоче відштовхнути і подарувати ці землі Путіну – це абсолютно прийнятна стратегія. Для тих, хто хоче, щоб ці підприємства і ця стратегія була якорем, який тримає окуповані території, надією повернутися Україні, це питання життя і смерті “, – сказав він.

Нагадаємо, 15 березня на екстреному засіданні РНБО було прийнято  рішення ввести торгову блокаду ОРДЛО  за невиконання Росією основних пунктів мінських угод і захоплення бойовиками українських підприємств.

Президент  запропонував повністю припинити транспортне сполучення  з окупованим Донбасом. Незабаром секретар РНБО  Олександр Турчинов заявив про перекриття доріг в ОРДЛО . У Авакова  роз’яснили , кого будуть пропускати.

Євросоюз був “здивований” таким рішенням Києва і попросив пояснень. Також проти блокади Донбасу  виступили представники Франції і Німеччини .

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *