Росія – це терорист: Україна показала ганьбу РФ усьому світу

28

Усі позови, які Україна подала до міжнародних судів проти Росії, підкріплені значною доказовою базою, яку країні-агресору буде складно спростувати

Наприклад, тільки в Європейському суді розглядають п’ять справ України проти Росії.

«У Європейському суді з прав людини у нас п’ять великих справ «Україна проти Росії», поданих Мін’юстом від імені уряду. Велика палата ЄСПЛ включила в свій розклад ці справи – поки що без дати, але це вже хороший сигнал, що справи будуть розглянуті найближчим часом. Це питання місяців, а не років», – розповів міністр юстиції Павло Петренко.

Але найбільше Україна розраховує на Міжнародний суд ООН – вищу судову інстанцію в світі, де повинні розглянути дві справи.

международный суд оон

«Там є дві справи, які ініціювала Україна – щодо заборони фінансування тероризму з боку РФ і заборону дискримінації тих, хто проживають в анексованому Криму – це кримські татари, українці, українські релігійні організації. У цих справах теж є рух, Україна подала меморандум з великою доказовою базою», – заявив міністр.

Відзначається, що судові розгляди будуть «серйозним неприємним сюрпризом» для Росії.

«Ми чітко підтверджуємо доказами те, про що знає весь світ – що Росія фінансує терористів на сході України, що там є їх регулярні війська», – зазначив він.

При цьому Петренко зазначив, що варто очікувати і юридичної і фактичної перемоги, коли «ми крім рішень міжнародних судів отримаємо назад свою територію і громадян».

«Не будемо говорити про дедлайни, але мова йде про кілька років, коли ми побачимо ще більший прогрес», – заявив він.

Джерело

МАГАЗИН