Росія запропонувала позбавити США права на проведення спортивних змагань

10

Російський МЗС звернувся до міжнародних спортивних організацій із закликом відмовитися від надання США права на проведення змагань.

Про це повідомляє РБК з посиланням на офіційного представника відомства Марію Захарову.

Захарова пояснила, що на цей момент процес видачі віз в США для росіян фактично виявився заблокований.

«Термін очікування візових співбесід, на які в обов’язковому порядку викликають більшість категорій росіян, які збираються поїхати в Америку, з квітня розтягнутий до 300 днів, тобто становить десять місяців, і записатися неможливо. Інакше кажучи, звертатися абсолютно марно», – описала ситуацію Захарова.

За її словами, з проблемами при в’їзді в США стикаються і російські спортсмени, запрошені на міжнародні змагання. Так, в візових співбесідах було відмовлено збірній Росії з вільної боротьби і командам з кінного та вітрильного спорту.

«Їм було відмовлено в призначенні завчасних візових співбесід, хоча вони направили необхідні документи в американське посольство в Москві за три-чотири місяці до відповідних турнірів», – розповіла Захарова.

Те, що відбувається представник МЗС назвала «явним і грубим порушенням з боку США своїх зобов’язань в якості приймаючої держави».

«Невидача американських віз нашим спортсменам, які мають офіційні запрошення на подібні заходи – очевидна дискримінація спортсменів, країни і, звичайно, удар по міжнародному спорту. Ми не знаємо, чого тут більше – прагнення позбутися від сильних суперників і підіграти власним атлетам або бажання “ізолювати” Росію, яке все ще відчувають деякі політики у Вашингтоні», – сказала вона.

Захарова попередила, що така позиція може призвести до ізоляції самих США в спортивному світі.

«Поки таке положення не зміниться, пропонуємо міжнародним спортивним федераціям утримуватися від надання США права на проведення змагань. Не можна потурати тій державі, яка явно змішує спорт і політику», – озвучила Захарова звернення МЗС.

Відзначається, що в квітні з проблемами при отриманні американських віз, крім спортсменів, зіткнулися артисти Великого театру. Американська імміграційна служба не дозволила в’їзд примі-балерині Великого театру Ользі Смирновій та першому солістові Якопо Тіссі. Імміграційні чиновники визнали, що артисти не є членами трупи.

Крім того, складності з отриманням американських віз випробували і пілоти «Аерофлоту» – єдиної авіакомпанії, що здійснює регулярні прямі польоти між двома країнами. У квітні 2018 року «Аерофлот» звернувся в МЗС і Мінтранс зі скаргою на те, що в посольстві США перестали видавати візи для персоналу повітряних суден, що прямують в США. У МЗС попередили, що ця ситуація може призвести до припинення регулярного авіасполучення зі Сполученими Штатами.

У свою чергу, генконсул США Лоуренс Тобі пояснив «візову кризу» масовою висилкою американських дипломатів з Росії в 2017 році. Через це в диппредставництвах не вистачає персоналу для обробки запитів на дозволи у в’їзді. Генконсул підкреслив, що Вашингтон не розглядає візові обмеження в якості методу тиску на росіян.

Джерело

МАГАЗИН