Бойовики змінили кількість обстрілів українських позицій: стала відома причина

17

З 24 січня на лінії фронту зафіксовано деяке зниження інтенсивності вогневих ударів по позиціях українських військ і населеним пунктам на підконтрольній Україні території.

За даними групи “Інформаційний спротив”, зменшення кількості обстрілів з боку противника пов’язано, перш за все, з інспекторської діяльністю в зоні зіткнення спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Про це пише керівник “ІС” Дмитро Тимчук.

Попри це, окупанти ведуть тільки прицільний вогонь по заздалегідь розвіданими цілям. Зокрема, лише за один тиждень – з 24 по 30 січня – артилерійські підрозділи російських окупаційних військ здійснили до 20 вогневих нальотів з 82/120-мм мінометів, 122-мм переносних реактивних пускових установок “Град-П”, БМП та танків. Для прикладу, за тиждень до цього таких нальотів було близько 30.

Найбільш інтенсивно вогневі удари наносилися противником по позиціях українських військ в районі населених пунктів Троїцьке, Луганське, Авдіївка, Піски, Верхньоторецьке, Лебединське, Павлопіль.

У зв’язку з поліпшенням погодних умов, противник активізував ведення розвідки бойових порядків ВСУ із застосуванням БПЛА для нанесення по ним вогневих ударів. Протягом тижня було зафіксовано близько 16 польотів БПЛА, у тому числі 2 з них – польоти БПЛА “Орлан-10”, які здійснювалися з заходом в оперативно-тактичну глибину оборони українських військ.

Також відзначається активізація агентурної розвідки окупантів в прифронтовій смузі на території, контрольованій України.

Джерело

МАГАЗИН