Росія готова напасти на Прибалтику за 24-48 годин

У звіті Департаменту державної безпеки Литви, який опублікований сьогодні, 3 квітня, окремий розділ присвячений військовій політиці Росії.

Автори доповіді називають фінансування оборони в РФ одним з головних пріоритетів влади в Росії. Стверджується, що оборонний бюджет вже можна порівняти з 4,7% від ВВП РФ і в 2016 році був підвищений на 25%. Крім того, зниження в 2017 році до 3,3% ВВП не позначиться негативно на темпах модернізації армії. Особливо відзначається зростання кількості батальйонів, здатних оперативно використовувати військову силу.

Занепокоєння литовських спецслужб також викликає «мілітаризація Калінінградській області». ДДБ Литви нарахував в російському анклаві два малих корабля, оснащених ракетами «Калібр», ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон», які здатні «знищити будь-яку надводну ціль в усій акваторії Балтійського моря», багатофункціональні штурмовики Су-30СМ, очікується переозброєння системами « Іскандер ».

ДДБ Литви вважає, що військова активність в Калінінградській області зросте через великомасштабні навчання, заплановані на цей рік, «Захід-2017». Автори доповіді впевнені, що заявлена ​​кількість – 13 тис. солдат – насправді занижено. При цьому основний сценарій навчань, стверджують в ДДБ, «військовий конфлікт з НАТО».

«Росія вже зараз за 24-48 годин готова почати військові дії проти країн Прибалтики», – пишуть автори доповіді.

Джерело

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *